Masz pytania - chętnie odpowiemy
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Dotyczy:
Zapytanie:
Kod z obrazka:
Captcha

Filip Nowicki
Niezapracowani

Autor: Filip Nowacki
Tytuł: Niezapracowani
Wydawnictwo: PWN
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192
Gdzie kupić: http://ksiegarnia.pwn.pl/Niezapracowani,84892617,p.html

Podtytuł książki brzmi "Jak zbudować biznes marzeń i jeździć na wakacje 7 razy w roku". Tytuł, podtytuł i wystąpienie autora w trakcie Networking Big Day sprawiły, że kupiłam książkę i zabrałam się za czytanie. Jakoś tak się składało, że czytałam długo. Raz że książka zawiera też ćwiczenia, skłania do refleksji, dwa, że jesień to dla mnie sezon na dużo pracy.

Po pierwszym zachwycie, chwila refleksji. Rady generalnie bardzo cenne, niestety nie do końca - choć autor bardzo się stara , da się zastosować do każdego biznesu. Niektóre pomysły są uniwersalne, ale niektóre sprawdzą się tylko w niektórych typach biznesu.

Tym co zapamiętałam, przemyślałam i zamierzam stosować są trzyja rzeczy:
1) że lepiej mieć 100 klientów robiących zamówienie po 100 zł, niż jednego zamawiającego za 10 000 złotych. Każdy marzy o dużym Kliencie, takie duże zamówienia to jest to co wszyscy lubią - trochę więcej pracy niż przy małym zamówieniu, a zysk nieporównywalnie większy. Tyle że jeśli oprzemy biznes o jednego dużego Klienta, gdy z jakichś powodów go zabraknie, nasz biznes też się skończy.

2) że trzeba myśleć nad wprowadzeniem, zmodyfikowaniem swojego produktu tak, żeby można go było sprzedawać ciągle - żeby trzeba go było aktualizować, były nowe wersje, nowe części, itd. Najlepiej jeśli można wprowadzić opłaty abonamentowe - wtedy przy odpowiedniej liczbie Klientów nasz biznes staje się stabilny, a my rzeczywiście mamy dużo więcej czasu dla siebie.

3) jak skutecznie delegować zadania z uprawnieniami - jak dobrać zadania i uprawnienia, żeby praca mogła być zrobiona, a równocześnie żebyśmy nie tracili kontroli nad firmą.

Jest to bardziej podręcznik niż powieść. Nie jest to książka miła, łatwa i przyjemna. Moim zdaniem należy ją czytać jak podręcznik - rozdział, analiza przeczytanej treści, ćwiczenia domowe, wprowadzenie we własnej firmie i kolejny rozdział. Tak czytając i wprowadzając w życie zmiany - te które da się w Twojej firmie wprowadzić wakacje kilka razy w roku są w zasięgu ręki.

 

OCENA i PODSUMOWANIE
sposób napisania dobry
przekazana wiedza praktyczna, do przemyślenia i zastosowania
czy warto tak, czytać jak podręcznik
co mnie zainspirowało ilość i jakość Klientów
  usługi abonamentowe