Masz pytania - chętnie odpowiemy
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Dotyczy:
Zapytanie:
Kod z obrazka:
Captcha

Tajniki przywództwa - John Maxwell

W podziękowaniu za aktywne działania w Projekcie Wspierania Przedsiębiorczości w Warszawie otrzymałam bilet na konferencję "Tajniki przywództwa". Głównym prelegentem - choć było ich wielu, naprawdę ciekawych, był John Maxwell. John Maxwell guru przywódzwta, autor wielu książek na temat przywódzwa, zarządzania, budowania biznesu. Wykład ciekawy, mówiony pięknym angielskim. Nie wszyscy mieli możliwość być, postanowiłam się podzielić moimi notatkami, może się komuś przydadzą, może kogoś zainspirują. Dla mnie najciekawsze jest to, że to co Maxwell mówi stoi w sprzeczności z obecnymi trendami, że można tak ułożyć i zaprojektować biznes, żeby pracować 2 godziny dziennie i mieć wolne weekendy.

Najważniejsze punkty wykładu - oczywiście jest to moje subiektywne zdanie.

Prawo pokrywki - to jak dobrze przewodzisz, wyznacza to jaki sukces osiągniesz. Nie możliwe jest, żeby biznes wyszedł powyżej zdolności przywódczych lidera. Wszystko rośnie i upada z powodu przywództwa. Dobra wiadomość jest taka, że bycie liderem to umiejętność, której można się nauczyć.

Zasada 5-ciu - jeśli będziesz robił codziennie (codziennie, czyli każdego dnia, w weekendy i święta też) 5 rzeczy, które są Ci potrzebne, żeby osiągnąć sukces, możesz osiągnąć sukces w każdej dziedzinie.5 rzeczy Johna Maxwella - czytam, myślę, znajduję wiedzę, zadaję pytania i piszę.

5 rzeczy niezbędnych dla lidera:

  • Prowadź siebie - zacznij inwestować w siebie, ucz się, rozwijaj. Uczymy tego co wiemy, ale ludzie robią to co widzą.
  • Dodawaj wartość innym ludziom - staraj się aby ludzie dzięki Tobie się rozwijali, przechodzili na wyższy poziom, odnosili korzyści
  • . Studiuj Przywództwo aby siebie rozwijać - im więcej wiesz, tym więcej wiesz że nie wiesz. Jeśli to co zrobiłeś 5 lat temu cały czas Ci się podoba to znaczy, że się nie rozwijasz
  • Codziennie praktykuj bycie liderem
  • Rozwijaj się świadomie - trzymaj się ludzi, którzy Cię wyprzedzają - są lepsi, szybsi, mądrzejsi

Przestroga:  Większość liderów jest jak biuro podróży - wysyła ludzi tam gdzie sami nigdy nie byli - to nie jest droga do sukcesu.

Zapisane w skrócie wydaje się być banalnie proste, każdy jednak kto choć trochę czuje się liderem, wie że proste to nie jest, wymaga samodyscypliny, myślenia, opanowania i nauki.