Masz pytania - chętnie odpowiemy
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Dotyczy:
Zapytanie:
Kod z obrazka:
Captcha

Zanurz się w błękitnym oceanie

Autor: Grzegorz Turniak, Krzysztof Rumianowski
Tytuł: Zanurz się w błękitnym oceanie. Jak networking wspiera rozwój firm
Wydawnictwo: Akademia Rekomendacji
Oprawa: miękka
Ilość stron: 382
Gdzie kupić: OSM Power

Bardzo długo się zastanawiałam co i jak napisać. Z jednej strony uznany autor - Grzegorz Turniak, niekwestionowany Mistrz Networkingu. Kto jeszcze nie spotkał się z Grzegorzem i jego kółeczkami, ten nawet nie wiem jak niesamowite doświadczenie stracił. Pierwsze trzy części to sporo wiedzy o networkingu, o rekomendacjach, o tym jak działa i jak się odnaleźć w świecie BNI. I tu pojawia się moja pierwsza wątpliwość - spodziewałam się książki o networkingu, między innymi o BNI, a nie o BNI li i jedynie bez wspomnienia właściwie o innych organizacjach, spotkaniach, sposobach uprawiania networkingu. Jeśli o to chodzi zawiodłam się. I z tego punktu widzenia - wiedza choć cenna bardzo nie zawsze ma zastosowanie, bo nie każde spotkanie to BNI.

Część czwarta to rozmowy z przedsiębiorcami, członkami BNI. Lubię czytać wywiady, lubię czytać o doświadczeniach innych, uwialbiam uczyć się od innych, podglądać, obserwowcwieści życiowe. Ale ileś rozmów (uczciwie przyznam się że nie wszystkie przeczytałam), w których nie ma nawet jednego złego słowa o BNI nie są życiowe. Nikt nie ma problemu z porannym wstawanie, z pracą na drugi etat dla BNI i tak dalej. To jest niewiarygodne. Ja wiem, że BNI jest bardzo skuteczną organizacją. Nie mam wątpliwości, że przynależność do niej niesie z sobą wiele korzyści i tych biznesowych i tych personalnych, ale ... Są też jakieś wady, niedogodności, na które Ci co są gotowi na działanie w BNI się zgadzają. Są reguły do których trzeba się dostosować, które łatwe nie są. Dla mnie na tą chwilę nie do przeskoczenia, i podejrzewam że wogóle nie do zaakceptowania - nie ten charakter. Znam wiele osób należących do BNI - i choć nikt nie kwestionuje skuteczności to są rzeczy na które narzekają, z którymi się nie zgadzają. Są też opłaty, które w wielu przypadkach zwaracją się, ale nie zawsze po pierwszym roku, a są tacy co dłużej nie wytrzymują. Brakuje mi obiektywizmu w tej książce.

Polecam tym którzy poważnie myślą o członkowstwie w BNI - wiele się dowiedzą, prawdopodobnie zostaną przekonani. Z dużym dystansem polecam lekturę tym, którzy są fanami networkingu, ale niekoniecznie BNI.

 

OCENA i PODSUMOWANIE
sposób napisania dobry
przekazana wiedza praktyczna
czy warto tak
co mnie zainspirowało skuteczność BNI
  potęga zorganizowanej grupy